gevey iccid kodu
3 Mart 2023 Yazarı Gevey Administrator 0

iOS 16 Gevey ICCID Kodu

iOS 16 Gevey ICCID Kodu

iOS 16 Gelmesiyle gevey iccid kodları ios 16 ya göre değiştir. iOS 16 için Güncel iccid kodu  : 8912312.. dur . 

ios 16 gevey ile acil arama kısmına girerek ‘*’ tuşuna basınız ve arama tuşuna basınız . Gelen ekrandan icci kodunuzu girerek ios 16 geveyinizi iccid girerek aktivasyon yapabileceksiniz. Güncel gevey iccid kodlarını sitemizden alabilirsiniz. Güncel ios 16 iccid kodları için tıklayın…

 

Sayın müşterilerimiz unutmayın ki sadece orijinal gevey.com.tr ürünü alan müşterilerimiz sitemizdeki ios 16 iccid kodlarından yararlanabilir . Orijinal olmayan çin menşei ürünlere sitemizden yada whatsapp destek hattımızdan destek verilmeyecektir..

 

iCCiD nedir ?

ICCID, kabaca anlatacak olursak , SIM kart tanımlama koduna dönüşen Tümleşik Devre Kartı Tanımlayıcı anlamına gelir. Bu kod, doğrudan SIM karta basılmış 19 – 20 numaradan oluşan bir diziden oluşur ve o SIM kartın benzersiz kodudur.

 

gevey iccid kodu

gevey iccid kodu

 

iCCiD Kodu Nasıl Hesaplanır ? 

iccid kodu hesaplaması şu şekildedir …

IMEI.info: ICCID formatı şu şekildedir: MMCC IINN NNNN NNNN NN C x
MM = Sabit (ISO 7812 Major Industry Identifier)
CC = Ülke Kodu
II = Sertifikayı Veren Tanımlayıcı
N {12} = Hesap Kimliği (“SIM numarası”)
C = Sağlama toplamı, Luhn algoritması kullanılarak diğer 19 basamaktan hesaplanır.
x = ‘AT! ICCID?’ tarafından fazladan bir 20. basamak döndürülür. komut, ancak resmi olarak ICCID’nin bir parçası değildir.

iccid içeren sim kart nedir ?

Koruyucu plastik kaplı temas çipi — Çip, elektronik olarak silinebilir programlanabilir salt okunur belleğe (EEPROM), salt okunur belleğe (ROM) ve rasgele erişim belleğine (RAM) sahip bir işlemci içerir.
Tümleşik devre kartı kimliği (ICCID) — Her SIM karta atanan, işlemcinin içinde saklanan ve genellikle dış kasada görüntülenen benzersiz tanımlama kodu.
Kimlik doğrulama anahtarı (Ki) — Global System for Mobile Communications Association (GSMA) tarafından benzersiz bir kimlik doğrulama anahtarı olarak atanan 128 bitlik değer. Bu anahtar, cihazın ağ ile kimliğini doğrular. İletilmez, cihaz ve veri güvenliği sağlanır.
Konum alanı kimliği (LAI) — LAI’ler, bir kamu kara mobil ağının (PLMN) sektörlerine atanan tanımlayıcılardır. Ağ, SIM kart konumunu tam olarak belirlemek için LAI’yi kullanır. Tanımlayıcı, mobil ülke kodunu (MCC), bir mobil ağ kodunu (MNC) ve belirli bir konum alan kodunu (LAC) içerir.
eSIM’ler ve yeni eUICCID numarası


Güncel Gevey iccid kodun için tıklayın !

Youtube Sayfamızı Takip Ediniz !!!

Facebook Kullanıcılarının Yorumları